Mezinárodní vernisáž

Versnisáž mezinárodního malířského plenéru Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí a Strednej odbornej školy podnikania Prešov.

Dne  17. března byla zahájena výstava s názvem „Plenér Spišská kapitula 2010“.

Vystavená díla vznikla na týdenním, již tradičním mezinárodním plenéru na Slovensku. Autory jsou žáci Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí a Strednej odbornej školy podnikania Prešov. Žáci partnerských škol bydleli a tvořili v kulturně a duchovně výjimečném prostředí Spišské kapituly. Zajímavé kresby a malby vznikly také v blízkém okolí přímo v areálu Spišského hradu.

Slavnostního zahájení se zúčastnili učitelé prešovské školy, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a vzácní hosté, Ing. Jana Pernicová, radní Pardubického kraje zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči a Ing. Ladislav Forman vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Vybrané kresby a malby byly již vystaveny v prostorách Městského muzea v Prešově a nyní je mohou vidět zájemci na výstavě ve školní galerii ve Špindlerově ulici do 29. 4. 2011. Výstavní síň je otevřena denně od 7 do 20 hodin.

Tento plenér se uskutečnil díky finanční podpoře Pardubického kraje.

        
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz