Artis Pictus – Svět bez barev

Výtvarná soutěž Artis Pictus se stala soubojem jednotlivých studentů a výtvarných škol a také příležitostí ukázat své umění široké veřejnosti. Proběhla 5. 10. přímo pod širým nebem na Staroměstském náměstí.

Dle slov organizátorů se jednalo o největší výtvarnou akci v historii Prahy. Zní to poněkud nadneseně, ale po příchodu na Staroměstské náměstí, jehož střed ovládaly davy tvořících budoucích umělců, se tomuto sloganu dalo věřit. Účastníci při prezenci dostali malířské plátno vypnuté na rámu o velikosti B2, akrylové barvy a štětce. Úkolem bylo barvami dle vlastní fantazie během 90 minut namalovat obraz na téma Svět bez barev (při vytváření obrazu se mohla použít jen černá a bílá barva). Atmosféra byla perfektní, počasí příznivé, během dne vzniklo téměř 400 výtvarných děl.

Vytvořená díla budou od 9. do 20. 10. 2011 vystavena v předsálí Kongresového centra a jejich fotografie budou umístěny na www.artispictus.cz, kde návštěvníci těchto webových stránek budou moci pro jednotlivá díla hlasovat, a to v termínu od 7. 10. 2011 do 18. 10. 2011. Autoři tří nejlepších obrazů získají nový iPad2. Současně probíhá soutěž o nejlepší výtvarnou školu. Vítězná škola získá publicitu v médiích a pokud se umístí mezi prvními třemi v soutěži škol, dostane od hlavního partnera akce, společnosti Xerox, novou barevnou tiskárnu s úspornou ekologickou technologií tuhého inkoustu.

Naši  školu na této akci zastupoval čtvrtý ročník oboru Textilního výtvarnictví. Jmenovitě Kateřina Barillová, Karin Cvancigerová, Judita Jelínková, Kamila Jiskrová, Jakub Karlík, Nicola Paclíková, Marie Pomikálková, Markéta Schejbalová, Markéta Šlesingrová, Hedvika Švecová a Iveta Tomková. Podívejte se na webové stránky www.artispictus.cz a podpořte naše studenty svým hlasováním.

        
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz