Podzimní plenér 2011 Slovensko – Vysoké Tatry

Ve dnech 10. - 15. října 2011 proběhl již tradiční mezinárodní plenér na Slovensku. Žáci naší školy společně s žáky partnerské školy z Prešova tentokrát bydleli a tvořili v Tatranské Lesné ve Vysokých Tatrách. Vysokohorské prostředí a typická architektura starých hotelů nedalekého Starého Smokovce vytvořily neopakovatelnou kulisu pro tvorbu. Romantické scenerie horských štítů, vodopádů a peřejí Studeného potoka byly velmi inspirativní. Pracovní nadšení bohužel poněkud ochladilo drsné klima, které sněhem a teplotami blízko nuly proměnilo podzimní plenér v zimní.

Určitým vyvrcholením pobytu se stala návštěva místního medvěda, který chodil každou noc kontrolovat obsah kontejnerů našeho penzionu. Poslední den nás navštívil již ve večerních hodinách a ve svém přehrabování se nenechal vyrušit povykujícími vzrušenými studenty ani blesky fotoaparátů.

Vybrané kresby a malby budou vystaveny nejdříve v galerii v Prešově a později ve školní galerii ve Špindlerově ulici. Přesné termíny výstav budou ještě upřesněny.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz