Úspěch naší absolventky Terezy Peichlové

Ve středu 29. února byla na módní přehlídce v Bratislavě oficiálně představena kolekce oblečení pro slovenské olympioniky pro letní olympijské hry v Londýně. Součástí celé kolekce jsou i nástupové oděvy, které jsou určeny na slavnostní nástup při zahájení a ukončení olympijských her v Londýně 2012.

Spoluautorkou nástupové kolekce je absolventka SŠUP Ústí nad Orlicí Tereza Peichlová. Oděvy sportovců zdobí nepřehlédnutelný národní motiv, inspirovaný tradičními malovanými dřevěnicemi z malebné obce Čičmany.

Součástí oblečení je sako, u mužů dlouhé kalhoty, u žen sukně, polokošile s čičmanskými vzory, doplňkem jsou klobouky a šátky.

Celá kolekce je navržena tak, aby se hodila k jedinečné příležitosti olympiády a zároveň byla pro sportovce příjemná na nošení, pohodlná a funkční.

Tereza Peichlová absolvovala na SŠUP studijní obor Modelářství a návrhářství oděvů a následně pokračovala ve studiu tohoto oboru na VOŠ v Praze. Poté studovala na Technické univerzitě v Liberci. I v současnosti neustále udržuje s naší školou kontakty. Zpětně hodnotí svoje působení na naší škole velmi kladně. Především oceňuje, že zde získala mnoho odborných informací a výuka výtvarných předmětů výrazně přispěla k rozvoji jejího výtvarného cítění. Všechny získané znalosti, dovednosti a samozřejmě její nesmírná píle, poctivá práce a cílevědomost přispěly k tomu, že Tereza je ve svém oboru i přes své mládí velmi úspěšná.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz