V sobotu ožívá Perla... i s pomocí umprumky

Ústí n. O. – Už 122. „září“ ve své historii nezačíná Střední škola uměleckoprůmyslová, po léta známá coby ústecká „textilka“, v nijak prázdninovém tempu. Nejen další investice, ale také řada kulturních akcí a práce na mezinárodních projektech, to vše čeká pedagogy i čtyři sta žáků jediné střední umělecké školy Pardubického kraje v nadcházejících deseti měsících. Hlavním cílem je pochopitelně další zkvalitnění výchovně-vzdělávacího procesu a také výsledků, jichž studenti v celostátním srovnání dosahují.

Na startu velkolepé akce

První veřejnou událostí, do níž SŠUP napře své síly, bude v letošním školním roce velkolepá akce s názvem Perla žije! Jejím cílem je oživit a především Oušťákům přiblížit rozsáhlý areál dnes už neexistují textilní firmy v samotném centru města. Celodenní program má naplánovaný začátek na desátou dopolední, a to právě v podání umprumky. Program její výstavy přibližuje vedoucí uměleckých oborů školy Jaroslav Habrman: „K vidění bude množství stylizovaných i aranžovaných fotografií, série plakátů, ukázky návrhů na textilní materiály, originální vzorky z výrobního programu Perly, které se mi podařilo zachránit, návrhy tapet s industriálními motivy. Vrcholem je monumentální nástěnná malba od Jakuba Bachoríka,“ zmiňuje tvorbu talentovaného maturanta a dodává: „Součástí je módní přehlídka, na které se předvedou modely vytvořené v naší škole výhradně z perláckých tkanin a unikátní kolekce oděvů, která vznikla někdy v roce 1970, určená pro tehdejší módní přehlídky.“

Spolupráce se SŠUP pořadatele těší

Program akce Perla žije! zahrnuje mimo jiné množství koncertu, přednášky odborníků z různých oblastí, veřejnou diskusi i komentované prohlídky areálu. Pořadatelem zajímavého podniku je místní sdružení Spousti, moderátorem odborné části pracovník Geografického ústavu Přírodovědné fakulty Masarykovy univerzity v Brně Robert Osman. Ústecký rodák si spolupráci s umprumkou pochvaluje, když říká: „Z ústeckých středních škol se právě SŠUP zapojila jednoznačně nejvíc, což mne těší.“ (jp)       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz