Začíná kolotoč burz a otevřených dveří

Ústí n. O. – Už během podzimních měsíců se s trochou nadsázky rozhoduje, jak si která ze středních škol povede v příštím školním roce. Právě měsíce říjen a listopad jsou totiž časem burz, na nichž se jednotlivé střední školy snaží oslovit a nalákat co možná nejvíce potenciálních uchazečů.
Opět nechybí Česká Třebová
Tradičně největší zájem mezi rodiči budoucích středoškoláků z Orlickoústecka bývá o dvoudenní burzu v České Třebové. v areálu Střední a Vyšší odborné školy technické na Skalce se tentokrát uskuteční 9. a 10. října. Střední umělecká škola Ústí nad Orlicí mezi účastníky, tak jako v posledních letech, nebude chybět. „Umprumku“ však již předtím čekají burzy v Hradci Králové (1. října) a o den později ve Svitavách. „Určitě je to záležitost, která je v daném prostředí z tržního hlediska nutná. Informace o škole, její činnost, to vše je třeba nějakým způsobem dostat ven,“ říká k záležitosti ředitel SŠUP Zdeněk Rössler.
V královéhradeckém kraji, odkud se rekrutuje řada studentů SŠUP, se budou Ústečtí prezentovat ještě dvakrát. 10. a 11. října je čeká přehlídka v Trutnově, 22. a 23. října se přesunou do nedalekého Náchoda a mezitím je ještě 18. a 19. října čeká burza v Rychnově nad Kněžnou. „V Náchodě a Trutnově se přehlídek účastníme poprvé, důvod je trochu širší, Spolupracujeme se Svazem výrobců vlnitých lepenek, který má eminentní zájem na otevření oboru Operátor obalových strojů, kde by se pro jeho provozy mohli připravovat odborníci. Firmy tohoto typu jsou v podstatě po celé republice. Pro veřejnost by mohlo být zajímavé, že v rámci studia je řešeno celkové zabezpečení žáků,“ hovoří o možnosti bezplatného studia, zahrnujícího i možnost stipendií a praxe ve firmách, ředitel Rössler.
Středoškolské přehlídky konané sousedním Pardubickým krajem mají už své pravidelné zastávky. Kromě České Třebové a Svitav je to tradičně Chrudim, kam se letos SŠUP vypraví 22. října. První dva listopadové dny pak náleží dostaveníčku středních škol v Pardubicích, o které je pravidelně velký zájem.
Dveře otevřou hned čtyřikrát
Další oblíbenou možností, kterou školy v „boji“ o studenty využívají, jsou dny otevřených dveří. Ústecká SŠUP loni vyzkoušela nově sobotní termín, a protože jej zejména „přespolní“ rodiče přivítali, nebude v kalendáři akcí chybět ani letos. Naplánován je již na 19. října od 8 do 13 hodin. Ukázalo se v minulém roce, že při sobotním termínu účast téměř tak velká jako ve všední den. s pomocí žáků, které požádáme na sobotu o pomoc, se tedy pokusíme zájemcům školu zpřístupnit v sobotu i letos,“ vysvětluje Zdeněk Rössler a dodává: „Skladba návštěvníků odpovídá spádovosti školy. Není však výjimkou, že přijedou lidé třeba až z Karlových Varů nebo jihu Čech.“
V obvyklé pracovní otevře „umprumka“ své brány celkem třikrát: v pondělí 21. října, úterý 19. listopadu a pátek 13. prosince. Kromě možnosti kompletní prohlídky hlavního areálu školy v Zahradní ulici budou přístupné také umělecké ateliéry na „Špindlerce“. (jp)       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz