Co dělat po studiu? Základem je aktivita

S nepříliš příznivou situací na trhu práce se budou hned po maturitních zkouškách potýkat také studenti ústecké Střední školy uměleckoprůmyslové. Tedy s výjimkou těch, kteří se rozhodou pokračovat v dalším studiu na vysokých školách.

Právě z tohoto důvodu se v tomto týdnu koná cyklus besed s pracovnicí zdejšího úřadu práce Ivou Tomšovou. Akce, kterou organizačně zajišťovala zejména výchovná poradkyně školy Jana Halbrštátová, je určena všem letošním maturantům.

Obsahem více než hodinového pořadu byly možnosti, které se absolventům nabízejí po skončení školní docházky. Řeč přišla mimo jiné na možnost práce v zahraničí přes nejrůznější agentury, užitečná webové portály, na nichž jsou k dispozici potřebné informace, nechyběly ani základní informace týkající se pracovně právních vztahů či možnosti samostatného podnikání. Jak sdělila Iva Tomšová studentům umprumky, základem je především aktivní přístup ve snaze získat zaměstnání. Pracovní úřad by tak ve výsledku měl být poslední stanicí ve snaze najít uplatnění, nikoliv první.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz