Umprumka byla vidět... a hned několikrát

Ústí n. O. – Náročný, ale vydařený týden má za sebou ústecká Střední škola uměleckoprůmyslová. Prezentovala se ústecké veřejnosti třemi vernisážemi a také celodenní prezentační akcí na Mírovém náměstí.
Se stacionářem již po desáté
V Malé scéně jsou aktuálně k vidění hned dvě výstavy, v nichž má SŠUP „prsty“ – první v kavárně, druhá v prostorách galerie. Studenti 3. ročníku oboru Užitá fotografie a média představili své práce ve středu 4. června, v kinosále zhlédli přítomní také jejich výstupy z předmětu Multimediální prezentace.
O dva dny později byla na stejném místě představena další expozice – jubilejní 10. výstava společných prací žáků ústecké umprumky a zdejšího stacionáře. Že by tradiční spolupráce obou institucí měla pokračovat i do budoucna, na tom se shodli všichni přítomní, mezi nimiž nechyběli ani starosta města Petr Hájek či radní Pardubického kraje Pavel Šotola. „Mám pocit, že naši klienti se na návštěvy k vám těší rok od roku více,“ dodala očividně spokojená ředitelka Stacionáře Ústí nad Orlicí Radka Vašková na adresu SŠUP. Výstava, kterou před lety spoluzakládal tehdejší pedagog školy a bývalý ústecký starosta Richard Pešek, je letos zaměřená na dopravní prostředky. K vidění jsou v galerii Malé scény nejen výtvarné práce, ale také modely různých velikostí.
Přicházeli malí i velcí
Ve čtvrtek 5. června vyrazila SŠUP už podruhé na Mírové náměstí, aby po loňské úspěšné premiéře znovu prezentovala svoje obory v rámci týdenních městských slavností. Není bez zajímavosti, že mezi návštěvníky byli jak ti nejmenší, kteří by se jednou mohli žáky umprumky stát, tak řada absolventů bývalé textilní školy, kterou nynější SŠUP desítky let byla. „Myslím, že akci můžeme hodnotit jako vydařenou,“ konstatovala vyučující Ivana Franzová, jež měla akci nazvanou Umprumka na náměstí na starost.
Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla vernisáž výběrové výstavy s přiléhavým názvem Umprumka vystavuje. V Galerii pod radnicí jsou nyní k vidění nejlepší práce žáků oboru Grafický design tiskovin. Zaplněný sál byl svědkem dvou zajímavých momentů: nejprve vyučující Ludmila Skokanová obdržela květinovou pozornost ke kulatým 60. narozeninám a hned poté předala model, který osobně šila. Oděv vznikl podle návrhu vítězky soutěže základních škol Štěpánky Fibigarové, která se od září stane žákyní 1. ročníku oboru Design oděvů. (jp)       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz