Prostor pro design využit vrchovitě. Výstavu zakončila módní přehlídka

Pardubice/ Ústí n. O. – Dům U Jonáše, který obhospodařuje Východočeská galerie v Pardubicích, se už podruhé za uplynulý rok a půl stal vítaným místem pro prezentaci prací žáků Střední školy uměleckoprůmyslové z Ústí nad Orlicí. Společně s druhou „umprumkou“ z Hradce Králové připravili Ústečtí výstavu Prostor pro design, jež započala vernisáží 1. října a skončila 16. listopadu.

Nyní tedy již patří minulosti, v krajské metropoli ovšem zanechala dobrý dojem.

Prostor pro další spolupráci

Daleko nad rámec běžné výstavy šla studentská výstava z důvodu, že obsahovala dalších šest doprovodných pořadů. Čtveřici přednášek královéhradeckých pedagogů Ondřeje Teplého, Jana Opitze a Jiřího Huláka doplnila přednáška akad. arch. Bohuslava Horáka, jenž od letošního roku působí jako hlavní vyučující uměleckých oborů u maturitního ročníku oboru Tvarový a grafický design obalů.

Symbolickou tečkou však byla 13. listopadu módní přehlídka oboru Design oděvů, jednoho z pěti uměleckých, který je v Ústí nad Orlicí vyučován. Pod vedením pedagožky Jany Salabové představili mladí modelové a modelky to nejlepší, co v posledních letech ve škole vzniklo. Nechyběly ani kolekce ověnčené medailemi z mezinárodní soutěže v Prešově, jíž se ústecká SŠUP pravidelně a úspěšně účastní.

Jelikož podle slov ředitelky pardubické galerie Hany Řehákové představují studentské práce vítané zpestření výstavních prostor, je zde do budoucna předpoklad další spolupráce obou institucí.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz