Než se cesty rozejdou, setkají se v Malé scéně

Ústí nad Orlicí – Prostory místní Malé scény se stávají, s trochou nadsázky, druhým domovem zdejší uměleckoprůmyslové školy. Zatímco před Vánocemi zde své výstupy prezentoval obor Užitá fotografie a média, na konci února, konkrétně 25. 2., bude představena další expozice ústecké „umprumky“.

Dvacet maturantů pod jednou střechou

Škola se pravidelně prezentuje nejen v Malé scéně, ale rovněž v Galerii pod radnicí, Hernychově vile či během týdenních městských slavností. Výstava pojmenovaná Než se cesty rozejdou je ovšem specifická tím, že se jedná o představení jedné jediné třídy – maturitního ročníku 4.FDO. Čtyři oděvní návrhářky, stejný počet žáků oboru Užitá fotografie a média a hned dvanáct „obalářů“ vystaví své nejnovější práce v čase, kdy se jim pomalu, ale jistě blíží čas maturitních zkoušek.

Hudební dárek od vyučujícího

Vernisáž výstavy je naplánována na středeční 18. hodinu. Ani tentokrát nebude chybět hudební kulisa, tentokrát ovšem v podobě regulérního koncertu. Dárek v této podobě navíc dostanou maturanti přímo od svého vyučujícího. Skupinu TMA, která se v kavárně Malé scény představí od 19 hodin, totiž vede akademický architekt Bóda Horák, hlavní vyučující dvanácti obalových designérů.

Práce maturantů ze 4.FDO budou v prostorách kavárny i galerie Malé scény k vidění od 25. února až do 30. března.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz