Budoucí návrhářky opět soutěžily. Patnáct jich přijelo do Ústí

Ústí nad Orlicí – Přiblížit zajímavou formou oblast, kterou dříve, s trochou nadsázky, celé Ústí žilo. Právě to bylo cílem již druhého ročníku soutěže pro budoucí návrháře, kteří zatím na základní škole sní o své budoucnosti. Na zdejší umělecké škole se totiž mezi pěticí uměleckých oborů vyučuje právě také oděvní design, který má v městě dlouhou a bohatou tradici.

Workshop za odměnu

Zatímco vítězka premiérového ročníku Štěpánka Fibigarová už v současnosti na ústecké „umprumce“ oděvní design studuje, nejúspěšnější účastnice letošní soutěže zatím chodí do 8. třídy základní školy a o své budoucnosti se bude teprve rozhodovat. 15. ledna byla vítězkou vyhlášena Saša Fialová z Poličky a společně s dalšími čtrnácti soutěžícími se zúčastnila 4. března workshopu, který pro ně připravily vyučující. „Spolu s našimi studentkami oděvního designu si patnáct účastnic vyzkoušelo práci s textilním materiálem. Aranžování oděvů na polovičních krejčovských panenkách všechny zúčastněné zaujalo a bavilo,“ bilancovala tvořivé setkání Jana Salabová z pedagogického sboru školy a dodala: „Některé autorky přistoupily k realizaci své představy zcela volně, ovšem například účastnice z Rychnova se připravily velmi zodpovědně a z domu si již přivezly vlastnoručně nabarvenou látku, aby navržené ´šaty z vody´ věrně vyjadřovaly jejich vlastní představu.“

Pozitivem celé akce je také skutečnost, že se u práce s textilním materiálem setkaly zkušenější středoškolské návrhářky, tak jejich mladší kolegyně ze základních škol. „Pracovní zaujetí bylo patrné na všech. Doufám proto, že se budou těšit na další ročník naší soutěže,“ uzavřela Jana Salabová.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz