Umprumka se na náměstí zabydlela. O prezentaci byl znovu zájem

Ústí n. O. – Týdenní slavnosti Město v pohybu, týden dobré pohody už neodmyslitelně patří k ústeckému červnu. Šestnáctý ročník akce nabídl uplynulý týden nejen hudební vystoupení či sportovní klání, v rámci akce se také nejrůznějším způsobem prezentovaly zdejší základní a střední školy. Mezi nimi i ústecká „umprumka“.

Po plackách se „zaprášilo“

Ve čtvrtek od 10 hodin dopoledne ožilo Mírové náměstí prezentací s názvem Umprumka na náměstí. „Akci jsme uspořádali již potřetí, veřejnost ji přijímá kladně. Hlavním cílem bylo prezentovat naše aktivity, rádi bychom také přilákali žáky ústeckých základních škol na prázdninové Setkání s technikou a přírodními vědami, které budeme od 1. července pořádat a na které se mohou zájemci přihlásit do 25. června,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Rössler.

Prezentace na náměstí, kterou od 15.30 zakončila módní přehlídka úspěšných kolekcí, měla příjemnou atmosféru. Navštívili ji nejen mladší školáci, ale také starší „Oušťáci“, z nichž mnozí byli žáky kdysi textilní, dnes uměleckoprůmyslové školy. Lákadlem letošní umprumky na náměstí byl stroj na výrobu oblíbených placek s nejrůznějšími motivy, tu si zájemci mohli zdarma odnést. Promítaly se studentské filmy, celou akci dokumentovali žáci oboru Užitá fotografie a média, žákyně uměleckých oborů přímo na místě vyvazovaly koberce, nechyběly ukázky malby a kresby, zájem byl také o studentské práce a další výrobky. „S průběhem akce můžeme být určitě spokojeni,“ bilancovala pedagožka Ivana Franzová, která měla pořádání letošní prezentace na starost.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz