Teendesign 2015

Studenti našich výtvarných oborů se opět zúčastnili soutěže Teendesign, kterou pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara již od roku 2005, v letošním roce tedy proběhl již desátý ročník. Soutěž je určena studentům českých a od roku 2012 i zahraničních středních a vyšších odborných škol jakéhokoli zaměření a jejím hlavním cílem je hledat nové talenty, podpořit mladé kreativní lidi ze všech typů středních škol v jejich umělecké tvorbě a povzbudit je k dalšímu studiu umění na vysoké škole.

Tématem letošního ročníku bylo „Sutnar žije!“. Mladí umělci se nechávali inspirovat dílem Ladislava Sutnara a libovolnou výtvarnou technikou pak dokazovali svoji kreativitu, talent, originalitu a invenci.

V letošním ročníku byli naši studenti mimořádně úspěšní. V kategorii Design získala 2. místo Anna Horáková a 3. místo Lenka Tmějová, obě z oboru Textilní a interiérový design.

V kategorii Grafický design získal 1. místo David Lebeda a 3. místo Anna Roháčová, oba studenti z oboru Grafický design tiskovin.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz