Konec školního roku si zpříjemnili výstavou

Ústí n. O. – Bohaté aktivity ústecké Střední školy uměleckoprůmyslové v letošním školním roce uzavřela vernisáž výstavy 10 z 10 v Malé scéně. Kdo v úterý večer přišel, rozhodně nelitoval.

Ucelené a svěží

3. ročník oboru Užitá fotografie a média, který nyní v kavárně a galerii Malé scény vystavuje své nejnovější práce, je přinejmenším v jednom ohledu výjimečný. Je totiž na půdě ústecké „umprumky“ jediným výlučně ženským. Kvalita prezentovaných snímků naznačuje, že před sebou mladé fotografky Kristýna Dobrovičová, Romana Fischerová, Martina Chmelíková. Pavlína Jindrová, Kateřina Korečková, Lucie Nožková, Kateřina Pelinková, Monika Řeháková, Kateřina Škopová a Eliška Votroubková mají slibnou budoucnost. „Na výstavě jsou představeny nejlepší práce z průběhu celého školního roku. Přestože se tak míchají různé fotografické žánry, výstava působí uceleně a svěže,“ zhodnotila úroveň vedoucí oboru Užitá fotografie a média Martina Novozámská.

Nejen ji, ale zároveň všechny přítomné pedagogy umprumky v čele s jejím ředitelem Zdeňkem Rösslerem potěšila atmosféra úterní vernisáže. V Malé scéně doslova nebylo k hnutí, vysoký zájem zjevně podpořila také projekce studentských filmů v kinosále a koncerty skupin Citizen 37 a Tma. „V samém závěru roku se jednalo o velmi vydařenou akci. Vernisáže v Malé scéně se stávají tradicí a těší mě, že jejich návštěvnost stále roste,“ konstatoval ředitel SŠUP Zdeněk Rössler.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz