Plenér Teplice 2015

V týdnu od 14. 6. 2015 do 19. 6. 2015 se uskutečnil plenér SŠUP Ústí nad Orlicí, opět v tradičním prostředí zámečku Skály – Bischofstein u Teplic nad Metují.

Výtvarné aktivity během plenéru navazují na výukový program výtvarné přípravy druhých ročníků. Byly využity tradiční výtvarné techniky – kresba tužkou a perem, pastel, tempera a kombinované techniky. Jednotlivé práce zastupovaly realistické studie krajinných, rostlinných a architektonických prvků a také rozsáhlejší krajinné celky. Obor Užitá fotografie a média zpracoval tradiční fotografické žánry - fotografie krajiny a přírodních struktur. Hlavním tématem ale byla fotografie architektury zajímavých staveb z okolí Teplic nad Metují, kde byla využita speciální velkoformátová fotografická technika.

Každý den se uskutečnilo společné hodnocení vytvořených prací, součástí výuky byly také přednášky o historii krajinomalby s videoprojekcí děl významných malířů.

Pro všechny studenty to byla první zkušenost s tvorbou pod otevřeným nebem. Příznivé počasí a atraktivní prostředí umožnilo vytvořit zajímavé a kvalitní kresebné a malířské studie.

Výstava z plenéru se plánuje na listopad a prosinec ve výstavní síni SŠUP.
Tento plenér se uskutečnil díky finanční podpoře města Ústí nad Orlicí.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz