Těšíme se na vás v Galerii pod radnicí. Již ve čtvrtek!

Ústí n. O. – 17. září představí Střední škola uměleckoprůmyslová ve svém „rodném městě“ to nejlepší, co se urodilo v jejích ateliérech v uplynulém školním roce. V Galerii pod radnicí je vernisáž výstavy, pojmenované příznačně Umprumka vystavuje, naplánována na 17. hodinu.
Především čtvrté ročníky
Zatímco loni byla výběrová výstava „umprumky“ věnována pouze oboru Grafický design tiskovin, letošní expozice má výrazně širší záběr: kromě grafiků představí své práce také studenti oděvního designu, textilního a interiérového designu a obalového designu. „Prezentovat budeme práce loňských třetích a především čtvrtých ročníků. Jedná se o klauzurní a maturitní práce, které jsou zastoupeny nejen skicami a návrhy, ale také hotovými produkty,“ přibližuje náplň akce Umprumka vystavuje vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman s tím, že se v drtivé většině jedná o aktuální práce ze školního roku 2014/2015.
Nastavený standard minimálně držíme
Jelikož poslední praktické maturitní zkoušky dopadly z pohledu školy úspěšně, podle slov Jaroslava Habrmana se daří nastavený standard uměleckých oborů minimálně držet. „Samozřejmě nelze vše zcela objektivně posoudit. Někdy máme problém vybrat na výběrovou výstavu to nejlepší, ne že by nebylo z čeho, ale dobrých prací se sejde víc a z důvodu omezené kapacity prostor nemůžeme vystavit všechny,“ doplňuje pedagog.
Střední škola uměleckoprůmyslová chystá do Vánoc ještě další výstavy. Ve školní galerii ve Špindlerově ulici budou prezentovány práce z plenéru druhých ročníků, na Malé scéně by se jako již tradičně měli představit žáci a žákyně oboru Užitá fotografie a média.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz