Pod radnicí vystavujeme do 10. října

Ústí n. O. – Za velkého zájmu ústecké veřejnosti byla ve čtvrtek 17. září zahájena výběrová výstava zdejší Střední školy uměleckoprůmyslové. V Galerii pod radnicí se nyní prezentují čtyři z pěti uměleckých oborů: Grafický design tiskovin, Tvarový a grafický design obalů, Textilní a interiérový design, Design oděvů.
Nevešlo se vše
Pravidelná výstava v městské galerii je pro „umprumku“ důležitou událostí: umožňuje představit nejzajímavější výstupy studentů zejména maturitních ročníků. Jedná se však pouze o zlomek tvorby. „Není právě snadné kombinovat na jedné výstavě čtyři odlišné obory. S ohledem na kapacitu prostor jsme nemohli vystavit zdaleka vše, i tak jsme ale rádi, že se můžeme v Galerii pod radnicí prezentovat,“ sdělil přítomným vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman. „Jedná se o práce začínajících umělců a právě tak je k nim nutné přistupovat. Na druhou stranu mě nepřestává fascinovat, jak výrazným vývojem naši žáci během studia projdou,“ doplnil dále.
V Galerii pod radnicí bude umprumka vystavovat do 10. října. Expozice je přístupná denně s výjimkou pondělí: v úterý-pátek od 10 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin, o víkendu od 14 do 17 hodin.
Foto: Lukáš Prokeš       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz