Tečku za letošními burzami obstaral pardubický Ideon

Pardubice/Ústí n. O. – Měsíc a den, takové je časové rozpětí devíti přehlídek středních škol v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, jichž se letos zúčastnila Střední škola uměleckoprůmyslová. Kromě již zavedených míst se letos nově objevila například v Jevíčku, 6. a 7. listopadu ovšem putování jejího nového stánku končilo na tradičním místě – v pardubickém výstavním a společenském centru Ideon.
Přihlášky na „talentovky“ do konce listopadu
Z krajské metropole a jejího okolí se tradičně rekrutuje velký počet budoucích studentů ústecké umprumky. Právě proto přikládá ústecká škola pardubické burze značnou důležitost. „Pro letošní přehlídky jsme připravili nové panely se zabudovanými tablety, obsahují prezentace, pomocí nichž si mohou žáci zjistit podrobnosti o všech oborech vyučovaných v naší škole,“ upozornil na novinku ředitel školy Zdeněk Rössler.
A jak se ukázalo také v Pardubicích, právě o interaktivní pojetí byl nejen mezi žáky 9. tříd velký zájem. Ti z nich, kteří chtějí studovat jeden z pěti uměleckých oborů, musí podat přihlášku do konce listopadu. Talentové přijímací zkoušky se budou konat 5. a 6. ledna 2015.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz