Zvídaví rodiče i žáci. Ti všichni zavítali na „umprumku“

Ústí n. O. – První dva dny otevřených dveří má za sebou orlickoústecká Střední škola uměleckoprůmyslová – jediná státní škola svého druhu v Pardubickém kraji. Desítky zájemců měly v pátek a sobotu k dispozici veškeré prostory obou areálů v Zahradní a Špindlerově ulici.
Jezdí na kurzy, konzultují
Zkušenost z posledních let ukazuje, že většina návštěvníků má o „umprumce“ poměrně přesné informace – někteří navštěvují přehlídky středních škol, jiní využívají internetové zdroje, důležité jsou rovněž kontakty se současnými studenty. Rodiče a jejich děti tak většinou jeví zájem o odborné učebny jednotlivých oborů, ateliéry školy ve Špindlerově ulici, zajímají se o materiální vybavení školy. „Řada adeptů před lednovými talentovými zkouškami navštívila první přípravný kurz, jiní se chystají na dva zbylé. Takový způsob přípravy, případně konzultace prací s vedoucími oborů, jsou určitě vhodnou formou přípravy,“ upozorňuje ředitel školy Zdeněk Rössler. On i další pedagogové se ujali sobotního dne otevřených dveří, který často preferují zájemci ze vzdálenějších oblastí. „Letos k nám přijelo poměrně hodně návštěvníků z Vysočiny, Moravy, nechybí ale ani Hradec Králové, Trutnov, Vrchlabí a další východočeská města. Hojně zastoupeny jsou Pardubice, právě odtud je řada našich studentů,“ doplňuje Zdeněk Rössler. Nejen jeho těší skutečnost, že sobotní termín se stal hojně vyhledávaným, do čtrnácté hodiny se prezenční archy plnily podpisy takřka nepřetržitě.
Nechyběli ani mladší „osmáci“
Provádění po areálu v Zahradní ulici i ateliérech na „Špindlu“ se ujali kromě pedagogů také studenti „umprumky“. Právě od nich se mohou adepti dovědět řadu podrobnějších informací. Mezi zvídavými návštěvníky nechyběli po oba dva dny ani ti mladší. „Pozitivní je, že o naši školu se zajímají pravidelně i žáci osmých tříd, chtějí mít představu o jednotlivých oborech, chtějí se připravit s dostatečným předstihem. Takový přístup pochopitelně vítáme,“ říká další z pedagogů orlickoústecké umprumky, zástupce ředitele Zdeněk Salinger.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz