Rozsáhlá přednáška představila impresionisty i sochaře Rodina

Ústí n. O. – Z desetidílného cyklu To nejlepší z umění 19. století sice zbývá ještě 7 pořadů, návštěvníci Malé scény ovšem už ve třetí přednášce dostali nebývalou porci informací. Impresionistické malíře i výjimečného sochaře Augusta Rodina totiž přednášející prezentovaly plné dvě hodiny.

Došlo i na ženy
Listopadovou přednášku pojaly obě pedagožky orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové jinak než předešlé akce – její obsah si rozdělily. Zatímco Jitka Kuběnková představila nejznámější impresionisty (Claude Monet, Auguste Renoir, Camille Pissarro, Edgar Degas), druhou polovinu pořadu vyplnila Marie Uhlířová povídáním o fenomenálním sochaři Augustu Rodinovi. Zajímavostí je, že v průběhu úterního večera došlo i na méně známé ženské autorky. „Přednášíme už třetím rokem a v podstatě jsme ještě nepředstavily žádnou ženu. To nám přišlo trochu líto, a tak jsme se rozhodly posluchače seznámit s dílem malířky Berthe Morisotové a také sochařky Camille Claudelové,“ uvedla Jitka Kuběnková.

Na řadě je architektura
Cyklus To nejlepší z umění 19. století bude pokračovat v předvánočním čase přednáškou o architektuře nových materiálů. V roce 2016 se pak návštěvníci Malé mohou těšit na následující témata:       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz