Hodně sněhu, silný mráz. I takový byl letošní „lyžák“

Ústí n. O./Čenkovice – K tradičním aktivitám orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové v oblasti sportu patří už řadu let týdenní lyžařský výcvikový zájezd. Ten letošní se konal od 18. do 22. ledna a jeho dějištěm byly Čenkovice v Orlických horách, které jsou nyní součástí moderního Ski areálu Buková hora.
Pro ty, co chtějí
Vedení školy přistoupilo loni k úpravě kurzu, kterého se nyní mohou účastnit žáci napříč všemi ročníky. Z šestatřiceti letošních lyžařů byli však až na dva všichni nejmladší prváci. Samotný výcvik probíhal ve čtyřech družstvech pod vedením zkušených instruktorů-pedagogů, nechyběly ani přednášky k různým tématům spojeným s lyžováním.
Zatímco před Vánocemi se ještě kopce na českých horách zelenaly, novoroční sněhová nadílka garantovala kurzu příznivé podmínky. „Tedy až na velmi nízké teploty, které padaly až k mínus patnácti stupňům. Naši studenti ale zaslouží velkou pochvalu, nemuseli jsme řešit žádný incident ani zranění. Letos převažovali mezi účastníky kurzu zkušenější, na lyžích stáli poprvé pouze čtyři z nich, ale i ti se rychle naučili,“ uvedla k průběhu „lyžáku“ zástupkyně ředitele školy Hana Havlová, která jedno z družstev vedla.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz