Na svatebním veletrhu nechyběla ani „umprumka“

Hradec Králové/Ústí n. O. – Svatební veletrh v Hradci Králové představuje jednu z prestižních akcí, jichž se orlickoústecká Střední škola uměleckoprůmyslová účastní. Pro žákyně a pedagožky oboru Design oděvů je dvoudenní přehlídka v prostorách Nového Adalbertina cennou zkušeností, pro školu zase vítanou možností prezentace. V pořadí sedmý ročník veletrhu se ve východočeské metropoli konal 22. a 23. ledna.
V režii české miss
Nejnovější svatební trendy prezentovala zájemcům, podobně jako v předešlých letech, držitelka titulu Miss České republiky 2003 Lucie Váchová Křížková a výtěžek celé akce byl věnován na dobročinné účely. Kromě přehlídky svatebních a společenských šatů, floristické, vizážistické a kadeřnické show, ochutnávek typických svatebních delikates či nabídky snubních a zásnubních prstenů nechyběly ani studentské práce. Některé z těch, které vznikly na půdě uměleckoprůmyslové školy, se týkají právě svatební módy.
Mladé oděvní návrhářky se do Hradce podívaly spolu s oborovou vedoucí Janou Salabovou, která v pořadí třetí účast na veletrhu hodnotila opět pozitivně. „Letos jsme zvolili dvojí způsob prezentace. Na módní přehlídce jsme představili pět kolekcí a každá ze studentek druhého ročníku vytvořila aranžovaný svatební model,“ uvedla pedagožka ústecké školy. Jak doplnila, studentky měly během pátečního programu možnost nahlédnout do zákulisí a získaly představu, co vše souvisí s přípravou svatebního obřadu. „Možná se jim to teď zdá nereálné, ale je možné, že v budoucnu by je mohla práce ve stavebním salónu nebo agentuře živit. I to byl jeden ze záměrů naší účasti na této akci. Chtěla bych pochválit právě studentky druhého ročníku oboru Design oděvů za pracovní nasazení a aktivitu. Je velmi příjemné vědět, že se na ně může člověk spolehnout,“ uzavřela Jana Salabová.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz