O ateliérech „umprumky“ v Perle jednali s hejtmanem

Ústí n. O. – Ještě před začátkem jarních prázdnin se na půdě orlickoústecké radnice uskutečnilo dlouho očekávané jednání mezi starostou města Petrem Hájkem a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Jeho obsahem bylo seznámení s dokončenými záměry a návrhem revitalizace území bývalého textilního závodu Perla v centru Ústí nad Orlicí. Jelikož byla v průběhu jednání diskutována možnost přesunu ateliérů zdejší Střední školy uměleckoprůmyslové právě do zmíněného areálu, zúčastnil se jednání v pátek 19. února také ředitel „umprumky“ Zdeněk Rössler a rovněž vedoucí krajského odboru školství Martin Kiss.
Společně prošli areál Perly 
Výsledek jednání je podle slov ústeckého starosty Petra Hájka příslibem do budoucna. Přesun ateliérů do nových prostor by byl pro ústeckou školu velice lákavý. „Pan hejtman byl o tomto záměru města informován již v loňském roce. Dnes se s návrhem revitalizace Perly seznámil velice podrobně a také přímo v areálu bývalé textilky. Ocenil zpracované investiční záměry města a celkovou koncepci. Jeho reakce na přemístění uměleckoprůmyslové školy do Perly byla pozitivní, což je pro nás dobrá zpráva,“ zaznělo z úst Petra Hájka.
Projekt čeká redukce 
Klíčovým pro možnou realizaci bude finanční náročnost investice. Podle slov Martina Netolického se zřejmě neobejde bez snížení nákladů na výstavbu, v takovém případě by mohla být podpořena z krajského rozpočtu. „Záměr na vybudování ateliéru a dílen Střední školy uměleckoprůmyslové je velmi zajímavý, jelikož současný areál ve Špindlerově ulici je ve špatné kondici a museli bychom do něj investovat přibližně 30 milionů korun,“ uvedl hejtman a doplnil: „Současný projekt je nastaven na přibližně 100 milionu korun, což je pro krajský rozpočet velká částka, a proto bychom museli žádat evropskou dotaci například z Integrovaného regionálního operačního programu. Není však jisté, zda bychom na ni dosáhli, a proto se pokusíme přepracovat projekt na částku přibližně 60 milionů korun při zachovaní všech důležitých prvků. Tuto částku by již kraj mohl zaplatit etapovitě ze svého rozpočtu,“ sdělil Martin Netolický.   

Foto: Lukáš Prokeš       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz