Výstavu hostí premiérově Roškotovo divadlo

Ústí n. O. – Už jedenáct let trvá spolupráce orlickoústecké „umprumky“ s partnerskou školou ze slovenského Prešova. Jejím „plodem“ je každoroční společný plenér a následná výstava nejlepších prací. Zatímco u našich sousedů již byla expozice k vidění, v Ústí se na ni milovníci výtvarného umění mohou těšit za necelé dva týdny. Vernisáž výstavy je naplánována na středu 6. dubna od 16 hodin.
Nové prostory si pedagogové chválí
V lokalitě Červený Kláštor se dvaadvacet žáků letošních třetích a čtvrtých ročníků věnovalo především gotické a barokní architektuře. „Díky příznivému počasí bylo možno využít také atraktivní krajinné exteriéry v okolí špiského podhradí,“ uvedl vedoucí uměleckých oborů SŠUP Jaroslav Habrman, který studentskou výpravu vedl a úroveň tvorby svých svěřenců si pochvaloval.
Vůbec poprvé se studentské práce podívají do atraktivního prostředí funkcionalistického Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí. „V porovnání se školní galerií ve Špindlerově ulici jde o místo, které navštíví výrazně více místních občanů, navíc podmínky pro vystavování jsou zde velmi příznivé,“ pochvaluje si změnu akademický malíř Jaroslav Habrman.
Výstava Plenér Spišská kapitula bude slavnostně zahájení vernisáží 6. dubna od 16 hodin. Návštěvníky mohou práce českých a slovenských studentů zhlédnout do 30. dubna.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz