Přihlaste se na tábor! Začíná 11. července

Ústí n. O. – V souvislosti s projektem Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji uspořádala Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí v létě 2014 premiérový prázdninový tábor. Jelikož se osvědčil a o rok později o něj byl rovněž zájem, vedení školy se rozhodlo „do třetice všeho dobrého“ nabídnout tuto akci žákům základních škol.
Letos pět dní bez přestávky
Zatímco loni bylo Setkání s technikou a přírodními vědami rozděleno do dvou částí s ohledem na státní svátky, letošní třetí ročník se bude konat nepřetržitě od 11. do 15. července. Zájemci se mohou hlásit už nyní prostřednictvím internetových stránek školy www.ssup.cz. Jak potvrzuje ředitel „umprumky“ Zdeněk Rössler, podmínky pro účastníky jsou i letos výhodné. „Část nákladů totiž jde z prostředků školy, další část hradí naši sociální partneři. Příspěvek 950 korun za účastníka tak pokrývá náklady na stravování a pitný režim,“ vysvětluje ředitel.
Hlavní témata doplní oddechové bloky
Tábor je stejně jako loni koncipován tak, že si účastníci mohou na přihlášce zvolit dvě témata z uvedené nabídky a jedno náhradní. K dispozici mají: technické a manuální dovednosti (oblast strojírenská), práci s robotickými a automatizačními stavebnicemi, zkoumání přírodních jevů, tvarování papíru a lepenky spolu se základy knižní vazby a využití ICT k přípravě výrobku, tiskové techniky (sítotisk, linoryt), textilní řemeslné techniky (patchwork, batika, vyvazování koberců), přípravu výroby a výrobu jednoduchých oděvů (základy střihu, velikosti oděvů, používané materiály, spojování dílů), zpracování a prezentaci digitální fotografie, výtvarnou přípravu – kresbu a malbu. „Naši pedagogičtí pracovníci převezmou účastníky každý den tábora mezi půl osmou a osmou ranní ve školní jídelně, konec bloků je každý den nejdéle v šestnáct hodin,“ hovoří o časovém rozvrhu tábora Zdeněk Rössler a dodává: „Do programu jsou zařazeny aktivní oddechové bloky se sportovní a zájmovou tématikou. Využijeme sportovní halu, venkovní víceúčelového hřiště a přilehlé prostory. Nebudou chybět ani exkurze ve firmách dle zvoleného zaměření.“
Setkání s technikou a přírodními vědami je určeno žákům základních škol ve věku od deseti let. Přihlášku v elektronické podobě naleznou jejich rodiče na adrese: www.ssup.cz/vedaatechnika.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz