Všechny čtyři kolekce na stupních vítězů!

Ústí n. O./Prešov – Obor Design oděvů orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové opět potvrdil, že je i v mezinárodním měřítku zavedenou značkou. Test v podobě jedenácté účasti na soutěži Módna línia mladých v Prešově přinesl opět medailová umístění, mladé designérky tak navázaly na úspěchy z předešlých let. Dosáhly dokonce jednoho primátu, který nemá v dějinách „umprumky“ obdoby.
Stoprocentní úspěšnost
Ústecká škola patří v Prešově tradičně mezi úspěšné, ve stále sílící konkurenci je však obtížné udržet nastavenou laťku. Loni se ze tří kolekcí prosadily na stupně vítězů dvě, letos přihlásily mladé návrhářky o jednu kolekci víc. V Prešově se lámal „soutěžní chlebíček“ v pátek 15. dubna a z pohledu orlickoústecké SŠUP úspěšně. Přesněji řečeno stoprocentně úspěšně. „Mým přáním bylo, už ho mohu říct, jedno ocenění pro druhačky a jedno ocenění pro třeťačky. A on to je dvojnásobek! Čtyři bedny jsme ještě nikdy neměli,“ neskrývala radost vyučující Ludmila Skokanová, která čtyři své svěřenkyně na prešovskou soutěž připravovala a početné výpravě na dálku fandila.
O motivaci mají postaráno
Poněkud kuriózní je pohled do výsledkové listiny, odborná porota totiž všem čtyřem soutěžícím z Ústí nad Orlicí přisoudila třetí místo. Třetí nejlepší mezi společenskými oděvy tak byla kolekce Kláry Malové, ve volné tvorbě dosáhla na bronzový stupínek další ze studentek druhého ročníku Veronika Doležalová. Plavky zkušenější studentky třetího ročníku Kateřiny Švecové ze třetího ročníku i kolekce Lenky Dvořáčkové v kategorii vycházková móda podtrhly „bronzový ročník“ umprumky. „Důležité je pro nás srovnání s ostatními školami, to letos dopadlo na výbornou. Vůbec poprvé byly oceněny všechny naše kolekce. Velký dík patří všem, kteří se na přípravách podíleli, odvedli obrovský kus práce,“ ocenil snahu pedagogů a žáků ředitel SŠUP Zdeněk Rössler.
Pro vedoucí oboru Design oděvů Janu Salabovou představoval medailově bohatý 11. ročník Módne línie mladých velkou satisfakci. Příští rok mají studentky a jejich pedagožky o motivaci postaráno. „V konkurenci osmnácti škol jsme uspěli, máme ohromnou radost a je o to větší, že se úroveň soutěže neustále zvyšuje,“ přidala své hodnocení Jana Salabová, podle níž prokázaly tři české školy vysokou kvalitu. „Z jednadvaceti udělených cen si odvezly hned deset. Z domácích škol vynikala trenčínská, přihlásila velké množství kolekcí, některé navíc velmi rozsáhlé,“ doplnila vedoucí oboru Design oděvů.
Za rok znovu
Pro studentky 2. ročníku by nemusela být letošní účast na prešovské soutěži poslední. Za další rok by mohly zúročit letošní zkušenosti a v ideálním případě zaútočit na stupně vítězů znovu. „Děvčata přijela namotivovaná, chtěla by jet i za rok. Stejné plány má dokonce i Kateřina Švecová, která bude za rok maturovat. Mám radost, že celá výprava fungovala jako jedna velká parta,“ uzavřela Jana Salabová.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz