Mladý módní tvůrce nalákal téměř čtyřicet dětí!

Ústí n. O. – Čtvrtečním workshopem vyvrcholil v pořadí již třetí ročník soutěže Mladý módní tvůrce, který pedagožky a studentky oboru Design oděvů orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové pořádají pro žáky základních škol. Velký zájem vypovídá o úspěchu letošní akce.
V patnáctce finalistů i jeden chlapec
Mladého módního tvůrce požádá „umprumka“ ve snaze zvýšit povědomí o oboru, který má v kdysi věhlasné „textilce“ desítky let trvající tradici. A jak se zdá, poctivá práce se vyplácí – na třetí ročník poslalo své práce 36 soutěžících, z nich se na workshop podívalo patnáct nejlepších. Zajímavostí byla skutečnost, že mezi nimi figuroval i jeden chlapec. „Vybrali jsme 3 finalistky a nakonec, podle práce ve workshopu, jsme hlasováním určili pořadí. Opravdu bych sama těžko určila vítězku, protože tam byly všechny práce moc dobré. Děti pečlivě a soustředěně pracovaly,“ pochvalovala si průběh čtvrtečního dne vedoucí oboru Design oděvů Jana Salabová.
Po prezentaci si vyzkoušeli aranžování
Jak dále upřesnila pedagožka SŠUP, workshop nejprve zahrnoval prezentaci oboru v kinosále školy. Nechybělo představení mezinárodní soutěže Módna línia mladých, jíž se umprumka každoročně účastní a dosahuje na ní medailových umístění. „Třetí prezentace studentky Kateřiny Švecové o její soutěžní kolekci plavek Pod kůží rozhodně žáky zaujala, stejně jako pojednání o oblékání v antice, které připravila naše studentka Lenka Dvořáčková,“ doplnila dále Jana Salabová.

V ateliéru ve Špindlerově ulici si poté patnáctka účastníků vyzkoušela praktickou činnost, se kterou se studentky oboru běžně potkávají – aranžování modelu na poloviční krejčovské panence. „Na samotný závěr proběhlo vyhlášení výsledků s předáním cen a diplomů. Průběh akce můžeme hodnotit jednoznačně pozitivně,“ uzavřela Jana Salabová z pedagogického sboru orlickoústecké umprumky.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz