Úspěšný dívčí ročník se loučil ve velkém stylu

Ústí n. O. – Jarní termín maturitních zkoušek je po uplynulém týdnu již minulostí. Na orlickoústecké „umprumce“ skládalo „zkoušku dospělosti téměř devadesát žáků v osmi oborech. Z pěti uměleckých na sebe výrazně upozornil čistě dívčí ročník oboru Užitá fotografie a média.
Osm z deseti úspěšně
Vysokou úroveň praktických maturitních zkoušek doplnily také velmi solidní výsledky ve společných a profilových zkouškách. Osm z deseti maturantek mělo ve čtvrtek odpoledne, jak se říká, splněno. Večerní vernisáž jejich rozlučkové výstavy 10/10 podruhé tak mohly pojmout jako oslavu úspěchu.
Příjemnou atmosféru čtvrtečního večera podtrhly také dva doprovodné koncerty – skupinu Tma přivezl do Malé scény už po několikáté vedoucí učitel zdejších designérů Bohuslav Horák, po ní vyhrávali návštěvníkům až do nočních hodin pražští Hell Paso. „V kavárně Malé scény můžete nyní zhlédnout části maturitních prací našich absolventek. Celé soubory jsou výrazně rozsáhlejší, k vidění jsou tedy pouze jejich části,“ doplňuje vedoucí oboru Užitá fotografie a média Martina Novozámská.
Právě vedoucí maturitního ročníku předávala ve čtvrtek večer také ocenění za nejlepší letošní práci. Jeho držitelkou se stala Romana Fischerová, která působivým způsobem zachytila atmosféru nočních Krkonoš.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz