Plenér Teplice 2016

V týdnu od 12. 6. 2016 do 17. 6. 2016 se uskutečnil tradiční plenér SŠUP Ústí nad Orlicí, opět v osvědčeném prostředí zámečku Skály – Bischofstein u Teplic nad Metují.

Výtvarné aktivity během plenéru navazují na výukový program výtvarné přípravy druhých ročníků. Pro exteriérové studie byly využity základní výtvarné techniky – kresby tužkou, perem a pastelem, malba akvarelem a temperou. Témata prací obsahovala realistické studie krajinných, přírodních a architektonických prvků a také rozsáhlejší krajinné celky. Obor Užitá fotografie a média zpracoval tradiční fotografické žánry - fotografie přírodních struktur, krajiny a architektury.
Každý den se uskutečnilo společné hodnocení vytvořených prací, žáci jednotlivých výtvarných oborů tak mohli porovnat své práce s ostatními.

Pro všechny studenty to byla první zkušenost s tvorbou ve volném prostoru, mohli na vlastní kůži zažít bezprostřední prožitek i úskalí práce v exteriéru. Příznivé počasí, romantické prostředí skalních měst i otevřená krajina s dalekými výhledy umožnily vytvořit zajímavé a kvalitní kresebné a malířské studie.

Výstava z plenéru se plánuje na říjen a listopad ve výstavní chodbě SŠUP na Zahradní ulici.
Tento plenér se uskutečnil díky finanční podpoře města Ústí nad Orlicí.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz