Otevřené dveře přilákaly nejen Oušťáky

Ústí n. O. – Pro žáky devátých tříd a jejich rodiče představují dny otevřených dveří vítanou možnost při volbě budoucí střední školy. Na orlickoústecké „umprumce“ se tyto prezentační akce konají hned třikrát ročně, z toho hned dvakrát v sobotním termínu. „Víkendový termín se pro pracující rodiče ukázal dlouhodobě jako příznivější, proto jsme jej zachovali i v letošním školním roce,“ uvedl Zdeněk Rössler, ředitel školy, která si letos připomíná 125 let od založení.
Tah na umělecké obory
První dva „otevřené dny“ 4. a 5. listopadu byly zaměřeny zejména na umělecké obory. Těch má SŠUP hned pět a každý rok do prvních ročníků nastupuje přibližně šedesátka žáků. „Podmínky přijímacího řízení jsou již zveřejněny, přihlášky je třeba podat do konce listopadu, talentové zkoušky se konají 5. a 6. ledna,“ upozornil na důležité termíny Zdeněk Rössler.
Prezentovaly se ovšem také průmyslové obory, o které mají zájem zejména místní s ohledem na situaci pracovního trhu. Návštěvníkům byly po oba dva listopadové dny k dispozici veškeré učebny a také ateliéry ve Špindlerově ulici. Ty by se v blízké budoucnosti měly přestěhovat do nového objektu v areálu bývalé textilky Perla. „Těší nás, že se letošní akce zúčastnila i řada rodičů a žáků, kteří museli absolvovat dlouhou cestu. Letošní unikátem jsou návštěvníci z Ostravy a Mostu,“ přidal zajímavost ředitel SŠUP Zdeněk Rössler.
Oběma areály školy prováděli v pátek i sobotu studenti a veškeré informace poskytovali rodičům i žákům pedagogové „umprumky“. Poslední třetí den otevřených dveří je naplánován na sobotu 21. ledna. Je určen zejména žákům, kteří mají zájem o studium maturitních průmyslových oborů Mechanik-seřizovač, Reklama a propagace a také tříletého učebního oboru Nástrojař.
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz