Finiš letošních burz obstaral Aldis

Ústí n. O./Hradec Králové – Podzimní měsíce jsou pro střední školy tradičně ve znamení přehlídek, na kterých prezentují svoje vzdělávací i volnočasové aktivity. Za stávající situace v Pardubickém i Královéhradeckém kraji, kdy nabídka volných míst výrazně převyšuje počet žáků devátých tříd, se stává kvalitní propagace pro školy bezmála nutností.
Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí je na školských burzách tradičním hostem. Kromě přehlídek, které se konají v blízkém okolí (Česká Třebová, Pardubice, Svitavy, Rychnov nad Kněžnou), se účastní pravidelně i dalších podniků. Letos tak její pedagogové opět nechyběli v Chrudimi či Náchodě. Závěrečnou tečku obstarala 11. a 12. listopadu dvoudenní přehlídka v královéhradeckém kongresovém, výstavním a společenském centru Aldis.
Přicházejí s jasnou představou
Rozhlehlé prostory v Aldisu obsadila na svatého Martina i o den později víc jak stovka vystavovatelů. Mezi nimi pochopitelně dominovaly školy, nechyběli ovšem ani zástupci partnerských firem. Právě jejich podpora je pro školy v současné době velmi důležitá.
Orlickoústecká „umprumka“ prezentovala především aktivity pěti uměleckých oborů, o které je i v sousedním kraji solidní zájem. Podle slov ředitele SŠUP Zdeňka Rösslera, který se v sobotu prezentace zúčastnil, je potěšující úroveň návštěvníků stánku „umprumky“. „Mám tím na mysli skutečnost, že rodiče a žáci, kteří se o naši školu zajímají, o ní již mají jasnou představu. Přicházejí s konkrétními dotazy, většinou už mají vybraný obor, na který se chtějí hlásit. Zaznamenali jsme poměrně hodně dotazů na obor Design oděvů, doufáme, že se to projeví na počtu přihlášek. Zájemci o studium je musí dodat do konce listopadu, talentové zkoušky se budou konat 5. a 6. ledna,“ doplnil ředitel SŠUP.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz