Talentované sestry budou vystavovat v Modrém trpaslíku

Česká Třebová/Ústí n. O. – Českotřebovský alternativní klub Modrý trpaslík chystá na čtvrteční večer akci, kterou by si neměli nechat ujít příznivci výtvarného umění a také dobré hudby. Svoje práce, převážně perokresby formátu A4, představí sesterské duo Daniela a Denisa Ponomarevovy.  
Nápad vznikl na litografii
Talentovaná dvojčata, která studují třetím rokem obor Grafický design na Střední uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, již vystavovala v Brně, Poličce či Lanškrouně a ve čtvrtek večer představí svoji tvorbu také v českotřebovském klubu. Výstavu s názvem Dual jim pomáhal zorganizovat jejich vyučující Bohuslav Špaček „Vzniklo to tak, že jsme si při kurzu litografie povídaly s panem Špačkem o umění, o výstavách a sám nám potom nabídl, zda bychom nechtěly vystavovat v Modrém trpaslíku. Neváhaly jsme a nabídku jsme s radostí přijaly,“ zmiňují Daniela a Denisa Ponomarevovy a k obsahu výstavy dodávají: „Tématem prací jsou většinou naše niterné světy, snové říše, duše člověka. Objevují se zde mechanické principy, ale i scény narození a umírání, radosti a smutku. Kresby jsou takovými portály do poezie naší představivosti. Dále na vernisáži budou k dispozici kresebné deníky, skicáky, které si každý bude moci svobodně prolistovat.“
Hudební doprovod? Vladimír Merta!
Začátek vernisáže je naplánován na tradiční „trpaslíkovský“ čas, tedy 20. hodinu. Velkým lákadlem čtvrtečního večera je koncert legendárního písničkáře Vladimíra Merty, jehož vystoupení by mělo na vernisáž Dual volně navázat. „Je skvělé, že se vernisáž sloučila s koncertem významného hudebníka Vladimíra Merty. Z toho máme velkou radost, určitě si nenechte večer v Modrém trpaslíku ujít!“ vzkazují obě vystavující. Ty mají zároveň dobrou zprávu pro všechny studenty své domovské „umprumky“ – ti mají totiž vstup na akci za symbolickou padesátikorunu.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz