Setkání podnikatelů na „umprumce“ ukázalo možnosti spolupráce

Ústí n. O. – Představitelé jedenácti významných regionálních firem zavítali v úterý 6. prosince na orlickoústeckou „umprumku“, aby s vedením školy řešili možnost spolupráce na poli technických oborů. Právě mladé odborníky – mechaniky a nástrojaře – škola se století a čtvrt trvající tradicí vychovává a pro technicky zaměřené podniky jsou velmi potřební.
Přibližně dvouhodinové jednání doplnila prohlídka dílen školy, které byly před několika lety přesunuty z odborného pracoviště v Hnátnici a nyní žákům poskytují veškerý komfort přímo v hlavním areálu SŠUP v Zahradní ulici. Podle ředitele školy Zdeňka Rösslera ukázala schůzka celou řadu oblastí, v nichž může být spolupráce firem a školy prospěšná. „Hojná účast podnikatelů mne potěšila a chtěl bych jim poděkovat. Zástupcům firem dáme k dispozici naše školní vzdělávací programy, aby se s nimi mohli seznámit a podle potřeb firem je připomínkovat. Řešili jsme také možnost posílení spolupráce v oblasti odborných praxí, stipendijních programů a také mimoškolních aktivit, o které řada našich žáků projevuje zájem. Do budoucna se také musíme snažit o intenzivnější propagaci technických oborů na základních školách, touto cestou již některé z firem jdou,“ uvedl ředitel školy.
Setkání podnikatelů je součástí procesu udržitelnosti projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0012 "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji".
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz