Výročí 125 let od založení školy

logo 125Již 125 let od svého založení si v roce 2017 připomene Střední škola uměleckoprůmyslová v Ústí nad Orlicí. Prvních 105 let své existence vzdělávala studenty v technických textilních oborech, v roce 1996 k nim přibyly technické obory strojírenské. V posledních dvaceti letech škola postupně nahradila textilní technické obory uměleckoprůmyslovým vzděláváním. Součástí jednoho velkého jubilea je tak i jedno menší, a to 20 let uměleckoprůmyslových oborů.Tato výročí chceme připomenout absolventům školy i široké veřejnosti souběžně s městskými slavnostmi ve dnech 8. až 10. června 2017.Čtvrtek 8. června  10.00–14.30 „Umprumka“ na náměstí (představení oborů školy a práce žáků školy veřejnosti)
     
Pátek 9. června 8.00–16.00  Den otevřených dveří (částečný provoz školy s představením činnosti žáků v jednotlivých oborech, expozice z historie školy, prezentace jednotlivých oborů a jejich vývoje)
     
  16.30 Společné setkání hostů, absolventů, žáků, zaměstnanců a ostatních příznivců školy v Roškotově divadle
   

– Zahájení
– Škola v běhu času (důležité okamžiky v historii školy)
– Vystoupení hostů
– Přednáška Prof. PhDr. Františka Musila, CSc. „Z historie textilní výroby v Ústí nad Orlicí“
– Křest publikace Prof. PhDr. Františka Musila, CSc. „Počátek a konec textilní tradice města Ústí nad Orlicí“ (grafická úprava a tisk Střední škola uměleckoprůmyslová)
– Módní přehlídka z prací žáků oboru Modelářství a návrhářství oděvů
– Doprovodný program – výstava prací žáků oboru užitá fotografie a média v předsálí divadla, videoprojekce z historie a současnosti školy

     
Sobota 10. června 8.00–18.00 Den otevřených dveří (částečný provoz školy s představením činnosti žáků v jednotlivých oborech, expozice z historie školy, prezentace jednotlivých oborů a jejich vývoje)


Po celý týden bude možné navštívit doprovodné výstavy prací žáků uměleckoprůmyslových oborů v Galerii pod radnicí a v Malé scéně.

V souvislosti s výročím školy bude vydán almanach v elektronické podobě, na objednávku je možné almanach zajistit v tištěné podobě.

V případě zájmu o společné setkání v Roškotově divadle prosíme o rezervaci místa prostřednictvím e-mailu ssup(at)ssup.cz nebo na telefonu 465 518 111, případně prostřednictvím webového formuláře na stránkách školy v sekci „125. výročí školy“.

Výše uvedený kontakt je možné využít i pro získání dalších informací k výročí školy a k průběhu jeho připomenutí veřejnosti.

 

Rezervace místa
Jméno
   
Počet míst
   
Kontakt (e-mail, telefon)
   
 
 

        
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz