O letošní „talentovky“ byl opět velký zájem

Ústí n. O. – Začátek nového kalendářního roku byl na orlickoústecké „umprumce“ pořádně rušný. 5. a 6. ledna se konaly talentované zkoušky do pěti uměleckých oborů, které škola se 125 let trvající tradicí nabízí. SŠUP letos zaznamenala celkem 152 přihlášek.
Počítají s náhradním termínem
Výsledky přijímacího řízení může vedení školy oznámit rodičům a žákům teprve po 5. únoru, už nyní je ale jasné, že úroveň přihlášených byla velmi solidní. „Z mého pohledu byla dobrá, možná nepatrně lepší než minulý rok. Je možné, že úroveň ovlivnila hojná účast zájemců na přípravných kurzech. Některým uchazečům to otevřelo oči a mohli se na zkoušky lépe připravit. Máme také vytipovaných několik opravdu velkých talentů, nyní ještě ovšem bez záruky, za na školu nastoupí,“ okomentoval letošní talentovky vedoucí uměleckých oborů Jaroslav Habrman.
Nově zařadili pohovor
Na uprumce musí kvůli rozmarům počasí zařadit náhradní termín. Někteří přihlášení totiž kvůli přívalu sněhu a nízkým teplotám nemohli do Ústí nad Orlicí přicestovat. Podle slov Jaroslava Habrmana ale nepředstavuje konání náhradního termínu pro školu větší problém. Novinkou letošních přijímacích zkoušek byl osobní pohovor s každým uchazečem, který i podle vyjádření ředitele SŠUP Zdeňka Rösslera představuje krok vpřed. „Pro naše pedagogy je to zajímavá zkušenost, na základě osobního kontaktu mohou lépe vyhodnotit, co vlastně uchazeči od případného studia očekávají, s jakými představami ke zkouškám přišli. O přijetí ale pochopitelně rozhoduje výsledek celé talentové zkoušky,“ doplnil ředitel.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz