Přehlídka strojírenských firem a partnerských škol opět úspěšná

Ústí n. O. – Po loňském premiérovém ročníku se i letos v Kulturním domě Ústí nad Orlicí konala Přehlídka strojírenských firem, která měla žákům a jejich rodičům ukázat potenciál desítek firem orlickoústeckého regionu. Pořadatelem byla stejně jako loni Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, konkrétně Oblast Orlicko ve spolupráci s Pardubickým krajem a Úřadem práce České republiky.
Dvě desítky firem doplnila desítka škol
„Strojírenské firmy představují budoucnost regionu,“ tak zní motto, které se snaží účastníci přehlídky druhým rokem naplňovat. Pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického ovšem prezentovalo svoje aktivity nejen jednadvacet podniků, ale také školy technického zaměření, jež s firmami úzce spolupracují.  V úterý 24. ledna se jich v ústeckém „kulturáku“ představilo hned deset. Nechyběla pochopitelně ani domácí Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí, v jejímž portfoliu se nachází maturitní obor Mechanik-seřizovač a také tříletý učební obor Nástrojař.
Důvody pořádání akce byly podle zúčastněných prosté. „Žáci, rodiče a široká veřejnost mohly na této přehlídce získat podrobné informace o možnostech uplatnění technických profesí na trhu práce a také o možnostech studia v příslušných vzdělávacích oborech. Zájemcům byly poskytovány informace o rekvalifikačních kurzech a celoživotním vzdělávání,“ avizovali pořadatelé z Hospodářské komory České republiky v propagačních materiálech.
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz