V Dobrušce se studenti reklamy nenudili

Ústí n. O. – Poslední lednový den byl pro studenty reklamních oborů Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí ve znamení zajímavé exkurze. Už po několikáté se studenti a jejich pedagogové odborné výuky podívali do firmy Servisobal obaly s.r.o. se sídlem v Dobrušce. A ve společnosti, která patří k důležitým zaměstnavatelům regionu, se dověděli řadu zajímavých informací.
Obaly s perspektivou
Dobrušský Servisobal v posledním roce výrazně rozšířil výrobu a s ní i moderní areál. Podle Jany Nagyové z pedagogického sboru ŠSUP jsou tak exkurze pro studenty reklamy, kteří se vzdělávají také v oblasti obalové techniky, stále zajímavější. „Nejprve nás v krásných nových prostorách seznámil pan Jiří Štěpán s vývojem společnosti, s výrobním programem a s plány firmy do budoucna. Pak následovala velmi zajímavá a inspirující návštěva oddělení konstrukce, kde nám pan Marek Sekula ukázal řadu konstrukčních řešení obalů, vysvětlil studentům, jaké požadavky mohou být ze strany zákazníka na obaly kladeny a jaké parametry musí splňovat. Současně s tím se studenti dověděli, jak se provádí zkoušky obalů, a podívali se do zkušebny,“ popsala vyučující průběh návštěvy, jejíž součástí byla také prohlídka výrobních hal. „Celou exkurzi jsme zakončili opět v nových prostorách, kde mohli studenti vidět moderní, ergonomicky řešená pracoviště. Na první pohled je zřejmá příkladná péče firmy o vlastní zaměstnance a jejich potřeby,“ nešetřila slovy chvály Jana Nagyová.
Studium propojené s praxí
Pro studenty průmyslových oborů je důležité propojit teoretické vzdělání s praktickými poznatky. Právě posílená spolupráce s firmami je pro školy nesmírně důležitá. Exkurze jsou jednou, nikoliv jedinou možností – přibývají odborné praxe pedagogů, přednášky odborníků s firem přímo ve školách, odborné praxe, stipendijní programy. Hodnocení úterní exkurze v podání Jany Nagyové je jednoznačně pozitivní: „Určitě splnila svůj účel, protože studenti si na vlastní oči mohli ověřit své teoretické znalosti z řady předmětů, řadu věcí a zařízení si mohli „osahat“, na řadu věcí se mohli zeptat odborníků z praxe. To vše určitě přispěje k rozšíření jejich znalostí a ujasnění představ o budoucí praxi.“       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz