Letošnímu lyžáku přálo počasí

Ústí n. O./Čenkovice – K únorovému programu orlickoústecké „umprumky“ tradičně patří lyžařský kurz, jehož dějištěm byl 13. – 17. února opět čenkovický areál Buková hora. Zatímco v předchozích letech byl kurz povinnou součástí školních osnov, loni i letos vyšla pedagogům sázka na nepovinný, tedy výběrový kurz. Jet mohou studenti napříč všemi třídami i ročníky, a tak se někteří během studia na sjezdovky vrací opakovaně.
Potlesk potěšil
V pátek odpoledne se trojice pedagogů vracela z Čenkovic maximálně spokojená. Účastníci z prvních, druhých a třetích ročníků si užilo pohodový kurz a nejlepší možné počasí. „Nezaznamenali jsme jakékoliv problémy, děti chtěly jet a podle toho se také chovaly. Na konci kurzu jsme se s kolegy dočkali i potlesku, což nás pochopitelně těší,“ konstatoval vedoucí výpravy Lubomír Karbulka.
Spokojená byla také další z instruktorek Marie Uhlířová. „Mohli jsme využít celý skiresort, tedy několik sjezdovek různých obtížností v Čenkovicích i na druhé straně v Červené Vodě. Jeden slunečný den strávený na sjezdovce je úžasný a my zažili čtyři! Sluníčko jsme přivezli a zároveň si ho i sobecky odvezli,“ uvedla s humorem a doplnila: „Sníh byl sice těžší, ale i tak byly podmínky nadstandardní. Výběrový kurz má rozhodně klidnější průběh, účastní se žáci, kteří opravdu chtějí. Z mého pohledu byl průběh bezchybný, hned bych se do Čenkovic vrátila.“       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz