Šestnáctý ročník ovládly Strakonice, Ústečtí se neztratili

Hradec Králové/Ústí n. O. – Vynikající zázemí a kvalitní konkurence ze všech koutů republiky – to jsou dva hlavní důvody, proč se mechanici-seřizovači z orlickoústecké Střední školy umělecké 6. dubna opět zúčastnili soutěže v počítačovém modelování a kreslení. Stejně jako v loňském roce byla pořádající firmou 3E Praha Engineering a stejně jako v roce 2016 i tentokrát soutěžní klání hostila SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové.
Bezmála 60 soutěžících ve dvou kategoriích
„Celý den panovala skvělá soutěžní atmosféra. Naši studenti se sice neumístili na předních místech, ale s ostudou jsme neodešli,“ hodnotil vedoucí učitel praktického vyučování Milan Sahliger, který dva své svěřence doprovázel. Jak dále sdělil, 16. ročník akce byl znovu rozdělen do dvou kategorií 2D a 3D, přičemž oba zástupci SŠUP startovali v početně nabitější druhé kategorii. Mladší Martin Jireš, aktuálně student druhého ročníku, obsadil solidní třinácté místo, starší Marek Rajský figuroval ve třetí desítce výsledkové listiny. „Absolutním vítězem v konkurenci sedmnácti dalších škol se stala VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, našim klukům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy,“ doplnil ještě Milan Sahliger z pedagogického sboru „umprumky“.
Foto: archiv pořadatele
Účast žáků Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí byla součástí procesu udržitelnosti projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0012 "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji".       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz