Do Jednoho světa na školách se opět zapojila i „umprumka“

Ústí n. O. – Festival s lidskoprávní tématikou Jeden svět nabízí projekce také pro základní a střední školy v celé republice. Této možnosti využila první dubnový týden již po několikáté také orlickoústecká „umprumka“. Na projekci spojenou s besedou tentokrát zavítali žáci 2. ročníků.
Děti online
Odpolednímu programu předcházely dvě dopolední projekce pro 1. a 2. stupně partnerských základních škol SŠUP, jimiž jsou školy v Libchavách a Dolní Dobrouči. Těchto pořadů se dále účastnili žáci ZŠ Třebovská Ústí nad Orlicí a ZŠ Hnátnice. Mladší i starší školáci v nich prokázali značné znalosti a také vysoký zájem o rozebíranou problematiku.
Středoškolákům z umprumky letos jejich vyučující vybrali snímek Děti online, který přibližuje životní osudy několika mladých lidí, do jejichž životů výrazně zasahují moderní počítačové technologie. „Zatímco se žáky závislými na počítačových hrách či sociálních sítích se v praxi setkáváme poměrně často, fenomén youtuberství byl pro mě něčím zcela novým. Musím ale říct, že se jednalo o zkušenost velmi zajímavou,“ uvedl Jan Pokorný z pedagogického sboru SŠUP, který všechny tři úterní projekce moderoval.
Poslední z pořadů svou návštěvou obohatila odbornice na nová média Pavla Kovářová z Masarykovy univerzity Brno, která odpovídala na zvídavé dotazy studentů z umprumky.

Foto: archiv pořadatelů       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz