Blíží se exkurze, přihlaste se!

Ústí n. O. – Přednáškový cyklus Nejstarší umění - od jeskyně ke katedrále má před sebou poslední pořady. Osmou přenáškou, jež byla 18. dubna zaměřena na gotickou architekturu, provedla přítomné Marie Uhlířová.
Středověké putování počesku a po Česku
Zatímco devátá přednáška bude v polovině května zaměřena opět na gotické umění, tentokrát na sochařství a malířství, obsah závěrečné červnové přednášky si přednášející nechávají jako malé překvapení. Jak je ale z názvu Středověké putování počesku a po Česku patrné, tentokrát bude v centru pozornosti domácí umění. Právě tato přednáška by měla zakončit v pořadí již čtvrtý cyklus, který vyučující dějin umění Jitka Kuběnková a Marie Uhlířová ústecké veřejnosti nabízejí.
Na Podkarpatskou Rus za jeden den
Aktivity zmíněných pedagožek v oblasti dějin umění jsou bohaté a nezahrnují pouze přednáškovou činnost. Zájemci o poznávání kulturní historie, kterých v Ústí nad Orlicí za poslední roky výrazně přibylo, mohou využít také nabídku jednodenní exkurze. Konat se bude v sobotu 20. května, nese název Od ďáblovy bible přes baroko až na Podkarpatskou Rus za jeden den a právě nyní je ideální čas podat přihlášku. „Rády bychom Vás pozvaly na zajímavou exkurzi po významných, ale třeba ne tolik známých památkách v našem poměrně blízkém okolí. Aby se výlet mohl konat, musíme sehnat dostatečný počet zájemců. Objekty, které nabízíme, nejsou běžně otevřené a za normálních okolností je těžké se do nich dostat, takže máte nevšední příležitost si je prohlédnout. Protože my je otvírat umíme!“ říká s humorem Jitka Kuběnkové a všechny zájemce srdečně zve.
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz