Speciality obalového designu „ochutnali“ také žáci z umprumky

Praha/Ústí n. O. – Odborné stáže a účast na konferencích jsou nedílnou součástí studia na orlickoústecké „umprumce“. Oblasti obalového designu se na škole se 125 letou tradicí věnuje jednak průmyslový obor Reklama a propagace, jednak umělecké obor Design produktů a obalů. A právě jejich žáci se pod vedením vyučujících zúčastnili 25. dubna již 24. ročníku veletrhu Reklama Polygraf, v rámci kterého se letos uskutečnil také samostatný veletrh zaměřený právě na obaly. Jeho dějištěm byla haly PVA v pražských Letňanech.
Hračky a doplňky z betonu
Dvanáctičlenná výprava z umprumky v doprovodu vyučujících Jany Nagyové a Blanky Hotmarové absolvovala dvě zajímavě pojaté přednášky. První z nich zaštiťoval obalový institut Syba, s nímž ústecká škola spolupracuje. „Pro letošní ročník bylo zvoleno téma obal na hračky a Sdružení pro hračku a hru bylo přizváno do role partnera akce,“ uvedli pořadatelé na svém webu. Jejich úsilí pozitivně hodnotila také Jana Nagyová z pedagogického sboru SŠUP. „Velmi zajímavě zpracovaná prezentace nám představila aktuální trendy v designu obalů, řešení s ohledem na technologii. Opravdovou specialitou byla z mého pohledu druhá přednáška o využití tak netradičního materiálu pro zhotovení módních doplňků a šperků, jakým je beton,“ uvedla po návštěvě veletrhu.
Propojení teorie s praxí
Pro žáky, kteří do Prahy vyrazili, má účast na této akci jednoznačný přínos. To, o čem se na umprumce učí, mohli vidět přímo  v praxi. Je tedy možné, že na podobné akci nebyli naposledy. „Je dobře, že naši žáci viděli řadu technologických novinek v oblasti tisku, vyšívání, potisku různých prostorových objektů. Mohli využít řadu reklamních a propagačních materiálů a vzorků. Určitě je přínosem, že na vlastní oči viděli věci, o který se učí v odborných předmětech,“ dodala ještě vedoucí výpravy Jana Nagyová.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz