„Umprumka“ opět na dni otevřených dveří Rieteru

Ústí n. O. – Společnost Rieter CZ s.r.o., největší zaměstnavatel v bývalém okresním městě a člen stejnojmenného švýcarského koncernu, opět prezentovala svoje aktivity v rámci dne otevřených dveří. V sobotu 13. května si její hlavní areál prohlédlo velké množství návštěvníků nejen z Ústí nad Orlicí. Pro partnerské školy z regionu představovala tato přehlídka opět vítanou možnost, jak oslovit potenciální žáky.
 Třetí ročník úspěšný
Akce, jež letos navázala na jubileum 50 let od zahájení výroby bezvřetenových dopřádacích strojů, má pozitivní dopad jak pro pořádající společnost, tak střední školy v regionu. Zatímco Rieteru pomáhá v náboru kvalifikovaných pracovníků, školy těží z pozitivní propagace technických oborů. Někteří současní žáci se pro jejich studium rozhodli právě na základě této akce. SŠUP Ústí nad Orlicí těží ze spolupráce s významným zaměstnavatelem hned v několika ohledech. „Partnerství s firmou Rieter se odráží nejen ve stipendijních programech, ale také v materiální podpoře a zajištění praktického výcviku,“ konstatoval zástupce ředitele „umprumky“ Zdeněk Salinger, který má zajišťování odborných praxí na starost a který se sobotní přehlídky zúčastnil.
Účast Střední školy uměleckoprůmyslové na dni otevřených dveří pořádaného firmou Rieter CZ, s. r. o., Ústí nad Orlicí je součástí procesu udržitelnosti projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0012 " Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji".
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz