Letošnímu plenéru počasí přálo

Ústí n. O. – Tvorba v terénu představuje nedílnou součást výuky všech pěti uměleckých oborů Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí. Od druhého až do maturitního ročníku mají  žáci možnost zúčastnit se celkem dvou plenérů. Ten pro mladší je povinný a jeho dějištěm jsou každoročně Adršpašsko-teplické skály.
Výstupy představí výstava
V polovině června se na týdenní plenér vydali mladí umělci pod vedením Jaroslava Habrmana, vedoucího uměleckých oborů „umprumky“. Podle jeho slov se tradiční podnik obešel bez větších komplikací, navíc  ústecké výpravě tentokrát přálo počasí, které je pro zdárný průběh plenéru rozhodující. „Studenti se snažili, úroveň prací je opět solidní. V příštím školním roce představíme výběr z plenéru v rámci samostatné výstavy,“ uvedl Jaroslav Habrman.
Už na podzim na Slovensko 
Jeden plenér je minulostí, další se uskuteční hned z kraje příštího školního roku. Zájemce ze třetích a čtvrtých ročníků čeká v říjnu šestidenní výlet na Slovensko, kde se koná mezinárodní plenér ve spolupráci s partnerskou školou v Prešově.
Foto: Jaroslav Habrman       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz