Šedesáté narozeniny podpořila přehlídka ve stylu „šedesátek“

Vysoké Mýto/Ústí n. O. – Městská galerie ve Vysokém Mýtě si připomíná 60 let od svého založení. Významné jubileum této instituce podpořila také orlickoústecká „umprumka“, konkrétně její tradiční umělecký obor Design oděvů. Ten se na slavnostním večeru 19. října, kterým oslavy vyvrcholily, prezentoval módní přehlídkou.
Všemi smysly
Ve čtvrtek večer se moderování prestižní akce ujala vysokomýtská rodačka Linda Bartošová, česká Miss World. Na programu byl mimo jiné křest publikace k výročí galerie či představení videodokumentu mapujícího její historii.
SŠUP se vydala do Mýta se souborem kolekcí, které v posledních letech zabodovaly na mezinárodní soutěži oděvního designu v Prešově. Celkově byla přehlídka koncipována v duchu 60. let a některé z modelů vznikly speciálně pro tuto akci.
„Šedesátá léta jsou považována za nejrevolučnější období v historii módy dvacátého století. Cílem bylo šokovat! Móda byla ovlivněna světem pop music, výtvarným uměním, sexuální a drogovou revolucí, letem člověka na Měsíc, ale i novými výrobními technologiemi v oblasti materiálů,“ připojila svůj komentář vyučující Kateřina Sýkorová, která měla spolu s kolegyní Janou Salabovou pořádání přehlídky na starost, a doplnila: „Rebelující atmosféra a hravost šedesátých let dvacátého století je také inspirací módní přehlídky, kterou jsme si pro galerii připravili. Modelkami byly studentky naší školy napříč obory Design oděvů, Interiérový design, Grafický design a Produktový design, Fotografie a média či Reklama a propagace. Součástí akce byla také výstava modelů zhotovených přímo pro tento slavnostní večer.“
Kolekce modelů nazvaná Všemi smysly vznikla ve spolupráci s pořádající galerií a také firmou Svitap.
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz