V čase voleb prezentovali umělecké i průmyslové obory

Ústí n. O. – Zatímco voliče v celém Česku čekal v pátek a sobotu výběr nejvhodnější parlamentní strany, sídlo SŠUP v Zahradní ulici přivítalo ve stejné dny také žáky základních škol a jejich rodiče, které co nevidět čeká výběr nejvhodnější školy. Umprumka pořádá první dny otevřených dveří tradičně již v podzimním termínu – talentové přijímací zkoušky, které čekají všechny zájemce o studium uměleckých oborů, totiž už pomalu klepou na dveře.
Přihlášky do konce listopadu
Zejména v sobotu zavítali na den otevřených dveří především uchazeči o studium uměleckých oborů. Kromě prohlídek areálů v Zahradní a Špindlerově ulici mohli získat veškeré potřebné informace k přijímacímu řízení. Přihlášku na „talentovky“ musejí zákonní zástupci podat do konce listopadu, termín zkoušek byl stanoven na 9. a 10. ledna 2018. Kromě individuálních konzultací nabízejí na umprumce také přípravné kurzy. „Vypsali jsme tři termíny, nabízíme kurzy z malby a kresby. Jejich účastníci mají také možnost konzultovat s námi domácí práce, jejichž hodnocení je součástí přijímacího řízení,“ vysvětluje vedoucí uměleckých oborů školy Jaroslav Habrman.
Znovu otevřou dveře 20. ledna
Dny otevřených dveří navštěvují pravidelně také budoucí studenti průmyslových oborů. Nejen o maturitního mechanika-seřizovače, ale také učebního nástrojaře je v posledních letech vyšší zájem. Souvisí se zvýšenou spoluprací s partnerskými firmami a také jistotou bezproblémového uplatnění a atraktivního finančního ohodnocení budoucích absolventů. Už na prvních dvou dnech byly k dispozici všechny odborné učebny a prostory dílen, stejnou možnost mohou návštěvníci školy využít 20. ledna. „Poslední den otevřených dveří je určen právě těm, kteří se zajímají o průmyslové obory. V případě dvou maturitních procházejí uchazeči jednotným přijímacím řízením,“ doplňuje ředitel SŠUP Ústí nad Orlicí Zdeněk Salinger.
Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz