Burzy finišují v Aldisu a Ideonu

Hradec Králové/Ústí n. O. – Středoškolské přehlídky, kterým i v letošním školním roce tradičně patří podzimní měsíce, pomalu spějí ke svému závěru. SŠUP Ústí nad Orlicí, jež zájemcům o studium každoročně prezentuje své umělecké i průmyslové obory, absolvuje sedm „zastávek“ v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Většinu z nich již má za sebou.
Hradec: přes sto vystavujících
Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové představuje spolu s pardubickým Ideonem největší přehlídky pořádané ve východních Čechách. Letošní prezentace středních škol a zaměstnavatelů se 3. a 4. listopadu zúčastnilo plných 107 subjektů, mezi nimi i orlickoústecká „umprumka“. „Zájemcům jsme poskytovali informace zejména k uměleckým oborům, právě z hradeckého kraje totiž někteří naši studenti pocházejí. Do konce tohoto měsíce musí uchazeči podat přihlášku k talentovým zkouškám, jejich termín je 9. a 10. ledna příštího roku,“ upřesnil vedoucí uměleckých oborů školy Jaroslav Habrman, kterého v pátek potěšil vysoký zájem rodičů a žáků o pětici uměleckých oborů.
Za týden do Pardubic
Závěrečnou přehlídkou v letošním školním roce bude ta, které na umprumce přikládají značný význam. Z Pardubic i okolí krajského města se totiž rekrutuje velké množství budoucích žáků školy se 125 letou tradicí. Společenské centrum Ideon bude tradiční dvoudenní akci hostit 10. a 11. listopadu.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz