V Ideonu zakončili letošní burzy

Pardubice/Ústí n. O. – Naposledy v letošním školním roce Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí prezentovala v rámci přehlídek v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Sedmou a závěrečnou „zastávkou“ byla dvoudenní burza ve Výstavním a společenském centru Ideon.
Pozitivum – žáci osmých tříd
V pátek 10. a sobotu 11. listopadu prezentovalo své aktivity více jak 70 vystavovatelů, o přehlídku v krajské metropoli byl tak tradičně velký zájem. Orlickoústecká umprumka, která je jedinou státem zřizovanou střední školou svého druhu v Pardubickém kraji, poskytovala žákům základních škol i jejich rodičům informace k pěti uměleckým a třem průmyslovým oborům, které má v současnosti ve svém portfoliu. Podle vyjádření Jany Nagyové z pedagogického sboru školy byl největší zájem o umělecké obory. „V pátek dopoledne se zúčastnily převážně celé třídy ze základních škol, ale v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne přicházeli žáci většinou v doprovodu rodičů, poměrně často již s jasnou představou o zvoleném oboru,“ podotkla vyučující. „Kladem také je, že se přehlídky účastní ve velké míře rovněž žáci osmých tříd, případně i mladší, začínají se dříve zajímat o možnosti a nabídky jednotlivých škol,“ doplnila dále Jana Nagyová.
Jelikož se blíží termín podání přihlášky k talentovým přijímacím zkouškám, řada dotazů na pedagogy umprumky směřovala právě tímto směrem. Zájemci o studium některého z pěti uměleckých oborů SŠUP mají čas na podání přihlášky nejpozději do konce listopadu, termín zkoušek byl stanoven na 9. a 10. ledna 2018.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz