Krajské talenty oceněny diplomem z umprumky

Ústí n. O. – Již deset let jsou žáci v Pardubickém kraji oceňováni v rámci programu Mladý talent. Letos připadlo udílení cen na 4. prosinec, vůbec poprvé ale na úspěšné v jednotlivých kategoriích čekal diplom, který vznikl v ateliéru Grafického designu Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí. Na jeho podobě pracovali studenti třetího ročníku.
Inpirace Op-artem
Mladí grafici z umprumky měli za úkol vytvořit vizuálně zajímavý a jednoduchý návrh, inspirovali se uměním Op-artu. Pod vedením vyučujícího Matěje Vondrouše vzniklo v hodinách typografie hned několik prací, které se dostaly do užšího výběru. „Studenti do svých návrhů zapracovali také to, že se letos jedná o jubilejní desátý ročník. Barevnost byla stanovena na maximálně tři barvy,“ zmínil podrobnosti Matěj Vondrouš z pedagogického sboru SŠUP a doplnil: „Hlavičky tří našich grafiček byly ručně konstruované, nepoužily žádné digitální písmo a vše si vytvářely.“
Čtyři verze diplomu a pamětního listu nakonec obdržela krajská komise, z návrhů Moniky Csaszárové, Kateřiny Vackové, Lucie Zamazalové a Martina Koláře uspěla práce prvně jmenované studentky. „Její úspěch nás pochopitelně těší, měl by být tou správnou motivací pro ostatní naše mladé grafiky,“ ocenil úspěch Moniky Csaszárové ředitel školy Zdeněk Salinger.       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz