Umprumka poprvé „zakotvila“ v knihovně

Ústí n. O. – Plenér v Teplických skalách už řadu let neodmyslitelně patří k náplni studia uměleckých oborů orlickoústecké umprumky. Na konci druhého ročníku jej povinně absolvují všichni žáci. Tradičním výstupem týdenního snažení jsou výstavy, jejichž úroveň může posoudit široká veřejnost.
Loni v nové školní „minigalerii“
V uplynulém školním roce instalovali vyučující velké množství prací v novém výstavním prostoru, který vznikl úpravou jedné z nejdelších chodeb hlavní budovy SŠUP v Zahradní ulici. Cílem bylo přiblížit studentskou tvorbu žákům i návštěvníkům školy, například rodičům v čase tradičních listopadových schůzek. Letos se na umprumce rozhodli vydat jinou cestou. „Prostor k výstavě nám nabídla zdejší knihovna. Výstavní prostor je sice poměrně malý, zato hojně navštěvovaný, takže jsme nabídku využili. Vystavujeme zde vůbec poprvé,“ okomentoval novou expozici vedoucí uměleckých oborů školy Jaroslav Habrman. Práce mladých výtvarníků jsou k vidění od úterý pátého prosince až do konce ledna příštího roku, a to vždy během otvírací doby knihovny.
Krajina i architektura
Plenéru se v uplynulém školním roce zúčastnilo bezmála padesát žáků a tři učitelé. Výtvarné aktivity jsou koncipované tak, že navazují na výukový program výtvarné přípravy druhých ročníků. „Pro exteriérové studie byly využity základní výtvarné techniky, tedy kresby tužkou, perem a pastelem, malba akvarelem a temperou. Témata prací obsahovala realistické studie krajinných, přírodních a architektonických prvků a také rozsáhlejší krajinné celky. Prostředí je velmi pestré a blízkost teplického skalního města naprosto unikátní. Proto tam pravidelně jezdíme,“ vysvětlil ještě Jaroslav Habrman.

Foto: Adam Faltus       
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství
Ocenění Pardubického kraje
Ocenění Pardubického kraje
Asociace výtvarných škol
Asociace
Obalový institut
OBALOVÝ INSTITUT SYBA, s. r. o.
       

       
Svaz nástrojáren
Svaz nástrojáren
Masarykova univerzita
Střední škola umělecko průmyslová Ústí nad Orlicí - netfirmy.czStřední školy s maturitní zkouškou - netfirmy.cz